23 marca 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Audio Pro A26 i A36 – porównanie oraz recenzja

Im więcej mamy zapłacić za jakiś sprzęt, który ma nam zapewnić odpowiednią jakość dźwięków, tym z pewnością bardziej będzie nam zależało na tym, aby jak najwięcej się o nim dowiedzieć, jak również porównać daną propozycję z innymi. To też oznacza, że coraz więcej osób zastanawia się jakie są różnice między głośnikami Audio Pro A26 i A36. Jak się jednak okazuje znacznie więcej znajdziemy punktów stycznych niż różnic, a to oznacza, że warto się zastanowić, którą z propozycji powinniśmy wybrać, tak żeby mieć pewność, że faktycznie będziemy zadowoleni i chętnie będziemy z takich głośników korzystali.

Więcej je łączy

Niewątpliwie trzeba bardzo wyraźnie podkreślić tutaj fakt, że wiele jest parametrów, które łączą te głośniki.

Przede wszystkim zarówno model Pro A26, jak i Pro A36 oferuje nam wysokiej jakości brzmienie. Co więcej są to sprzęty typu all in one, a więc łączą w sobie wszystko co niezbędne, abyśmy mogli słuchać mocniejszych dźwięków, w których będziemy w stanie wychwycić najmniejsze nawet szczegóły i w których będziemy mieli zagwarantowaną odpowiednią głębię. Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że zarówno kolumny Pro A26, jak i te Pro A36 bez najmniejszego problemu będziemy mogli połączyć z systemem multiroom, a więc zadbamy o to, żeby dźwięk wysokiej jakości rozchodził się w całym naszym domu i jednocześnie, żeby był on prosty w obsłudze, bo wystarczy nam do tego jedynie telefon. Będziemy mogli na pilocie sterowania ustawić możliwość szybkiego wybierania różnych stacji radiowych lub listę odtwarzania, tak aby szybko i bez najmniejszego problemu móc się połączyć z tymi dźwiękami, na odtwarzaniu których akurat najbardziej nam zależy.

Co ciekawe zarówno ProA26, jak i Pro A36 będziemy mogli sterować za pomocą smartfona, tableta, ale również głosowo, co z pewnością będzie bardzo wygodną opcją, jeśli akurat się okaże, że będziemy mieli czymś zajęte ręce.

To co je w takim razie różni?

Skoro zarówno jedne kolumny, jak i drugie oferują nam wiele podobnych parametrów, to co je tak naprawdę między sobą różni? Chodzi tutaj o rozmiar. O ile Pro A26 to kolumny małe, które bez problemów będziemy mogli zamocować na ścianie, aby nie zabierały nam miejsca na podłodze. O tyle te Pro A36 to kolumny całkiem spore, które będziemy musieli postawić na ziemi.

Oznacza to, że o ile jedne, jak i drugie będą gwarantowały nam dźwięk wysokiej jakości, to jednak jedne będą zabierały więcej miejsca, a drugie mniej. Dlatego też dokładnie powinniśmy się zastanowić, które z nich lepiej będą pasowały do przestrzeni, którą dysponujemy i w której najczęściej słuchamy naszej ulubionej muzyki.