23 marca 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Filmy dokumentalne, które warto zobaczyć. Zestawienie top 10

Każdy z nas ma inne wymagania jeśli chodzi o filmy, które ogląda. To oznacza, że jeden będzie zwracał większą uwagę na grafikę i muzykę, inny na grę aktorską, a jeszcze inny będzie pilnie obserwował na ile dane wydarzenie mają szansę faktycznie się zdarzyć. Dodatkowo jeśli chodzi o filmy dokumentalne, to ważna będzie ich prawdziwość i to czy poruszają nasze serce, czy sprawiają że zaczynamy zastanawiać się nad kwestiami, które do tej pory były dla nas zupełnie obojętne. Dlatego też, jeśli interesuje nas ten gatunek filmowy, to powinniśmy zobaczyć które filmy dokumentalne warto obejrzeć. Jednak pamiętajmy, że takie rankingi są subiektywne i może się okazać, że nasz ranking będzie prezentował się zupełnie inaczej.

Im więcej, tym łatwiejszy wybór

Nie ulega wątpliwości, że im więcej filmów dokumentalnych obejrzymy, tym łatwiej będzie nam wybrać te, które mogą być najlepsze dla nas. Będziemy mogli je porównywać i na tej podstawie będziemy mogli ocenić, na które z nich warto poświęcić czas, ponieważ zostały wykonane w sposób rzetelny i poruszają w nas jakąś czułą stronę, a na które nie warto tracić czasu. Dlatego też, oglądanie filmów dokumentalnych możemy zacząć od rankingu, w którym będziemy mogli znaleźć informację, które z nich są najlepsze. Wówczas będziemy mogli zobaczyć czy nasze zdanie będzie zgadzało się z twórcą takiego rankingu, czy jednak zupełnie inaczej przygotowalibyśmy takie zestawienie.

Pamiętajmy, że tego typu rankingi są subiektywne, każdy może mieć o nich inne zdanie. Jednak jeśli są tworzone na podstawie opinii wielu widzów, to będzie istniała większa szansa, że faktycznie na tych najwyższych miejscach znajdziemy takie filmy, którym warto poświęcić trochę czasu.

Na co zwracać uwagę?

Musimy wiedzieć, że w przypadku filmów dokumentalnych będziemy mieli zaproponowaną bardzo różnorodną tematykę. Będziemy mieli filmy opowiadające o konkretnych ludziach, o wydarzeniach, jak również takie, które będą opierały się na eksperymentach, które będą miały coś udowodnić. Dlatego też patrząc na ranking najlepszych filmów dokumentalnych powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaka ich tematyka najbardziej nas interesuje. Następnie powinniśmy skupiać się na tym, w jaki sposób dany temat jest przedstawiony, na ile rzetelnie, na ile mieliśmy możliwość poczuć się tak, jakbyśmy brali w tym wszystkim udział. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że w tym przypadku niezwykle ważne jest to, abyśmy mogli widzieć prawdziwe osoby, które brały w tych wydarzeniach udział, bo to będzie powodowało, że będą one bardziej do nas przemawiały. Mamy do wyboru bardzo wiele filmów dokumentalnych. Warto zobaczyć, które z nich zajmują najwyższe miejsca w rankingach, tak aby było wiadomo, że warto na nie poświęcać czas.