23 marca 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Jakie wybrać nagłośnienie do ogrodu? Przewodowe, czy bezprzewodowe?

Sporą popularnością zaczyna się cieszyć specjalistyczne nagłośnienie do ogrodu. Dzięki niemu możemy delektować się książką czy kawą siedząc wśród zieleni, odpoczywając, a jednocześnie też słuchając ulubionej muzyki. Warto tutaj wspomnieć, że w przypadku nagłośnienia do ogrodu możemy trafić na coraz więcej naprawdę ciekawych i niecodziennych rozwiązań, które nie tylko pozwolą nam cieszyć się muzyką, ale także zadbają o dodatkową dekorację tego miejsca.

Jednak jakie nagłośnienie wybrać, przewodowe czy bezprzewodowe, aby mieć pewność, że wybierzemy to, które najlepiej będzie pasowało do naszych potrzeb i do tego, w jaki sposób chcemy je zamontować w naszym ogrodzie.

Plusy i minusy przewodowego

Jeżeli zastanawiamy się nad tym jakie są plusy przewodowego nagłośnienia do ogrodu, to warto wiedzieć, że nie będziemy musieli się tutaj martwić połączeniem z WiFi czy Bluetooth, a to przecież może być różne, skoro odtwarzacz będzie znajdował się w domu, a głośniki na zewnątrz. Mając głośniki przewodowe cały czas będziemy mieli zagwarantowaną taką samą moc dźwięku i jego jakość, a to oznacza, że nic nie będzie nam przeszkadzało w tym, abyśmy mogli się tą muzyką delektować.

Jednak przewodowe nagłośnienie będzie się także wiązało z koniecznością pociągnięcia przewodu. Będzie trzeba pewnie wywiercić niewielki otwór w ścianie, przeciągnąć kabel do odpowiedniego miejsca, a także odpowiednio go zabezpieczyć, tak abyśmy mieli pewność, że żadne warunki atmosferyczne, ani gryzonie nie będą miały do niego dostępu.

Jak to jest z bezprzewodowymi?

Drugim rozwiązaniem, które jest nam tutaj oferowane to bezprzewodowe nagłośnienie do ogrodu.

Tutaj niewątpliwie plusem jest to, że nie mamy żadnych przewodów, a więc nie musimy się martwić ich podciągnięciem na dwór, właściwym zabezpieczeniem, dobraniem odpowiedniej długości. Z drugiej strony musimy mieć świadomość, że zarówno sieć WiFi, jak Bluetooth bywają czasami zawodne, dodatkowo źródło sygnału musi być blisko, a więc musielibyśmy odtwarzać muzykę z telefonu czy tableta, co mogłoby skutkować ich szybkim rozładowaniem, albo zabierać ze sobą laptop, co znowu przy większej liczbie gości może okazać się problemem. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

To oznacza, że musimy je bardzo dokładnie rozważyć i zastanowić się, która z tych propozycji okaże się być najlepszym rozwiązaniem dla nas. Jeśli nie przeszkadza nam, że musimy mieć źródło dźwięku ze sobą na dworze, to możemy zgodzić się na bezprzewodowe, jeśli nie przeszkadza nam dziura w ścianie, to powinniśmy wybrać to nagłośnienie, które jest przewodowe.