30 maja 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Klasyka polskiego kina – czyli 10 filmów, które warto zobaczyć!

Są ludzie, którzy oglądają różne filmy i nie zastanawiają się za bardzo czy to na co tracą czas jest wartościowe czy nie. Wystarczy im, że coś leci i można czymś zająć umysł. Są jednak też tacy ludzie, którzy przywiązują bardzo dużą wagę do filmów, którym poświęcają swój czas, chcąc mieć pewność, że te które wybiorą faktycznie będą tego warte i coś wniosą do ich życia. Jak się okazuje każdy kraj ma swoje własne perełki, które praktycznie trzeba obejrzeć, aby lepiej poznać jego kinematografię. Tak samo dzieje się z filmami polskimi.

Dlatego też warto się dowiedzieć, jaka jest klasyka polskiego kina, tak abyśmy wiedzieli, na jakich filmach się skupić, aby mieć pewność, że nie będziemy żałowali swojej decyzji i że nie będziemy mieli poczucia, że to był stracony czas.

Gdzie ich szukać?

Zastanawiamy się, skąd mamy wiedzieć, co należy do tej klasyki polskiego kina? Prawda jest taka, że tych rankingów trochę mamy, a mogą się one różnić między sobą w zależności od tego kto je tworzył i jakie filmy są brane pod uwagę. Czy są to komedie, horrory, kryminały czy filmy dokumentalne. Nie mniej znajdziemy wiele różnych stron, które tworzone są przez profesjonalistów i które wymieniają te filmy, na które z pewnością warto poświęcić swój czas. Jeśli będziemy się kierować takimi podpowiedziami, to szybko się okaże, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z tym, aby wybrać filmy, które po prostu trzeba obejrzeć.

Dodatkowo warto popytać wśród znajomych i rodziny, jakie filmy oni uważają za te klasyczne, które po prostu trzeba obejrzeć. Im częściej, któryś z nich będzie wymieniany, tym większa będzie szansa, że faktycznie powinniśmy go obejrzeć i jest on wart naszego czasu.

To się może zmieniać

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że co roku pojawia się tak wiele różnych filmów, że ta klasyka polskiego kina, na którą powinniśmy poświęcić czas, cały czas może się zmieniać. Oczywiście będą takie filmy, które będą tak ważne dla polskiego kina, że one z tej listy raczej nigdy nie znikną, ale może się też okazać, że któreś zostaną zastąpione nowszymi produkcjami, tym bardziej, że obecnie technologia pozwala nam na wdrożenie szeregu nowych rozwiązań. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy szukali informacji na temat tego, które filmy zaliczane są do klasyki polskiego kina i na które z nich powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu, tak aby móc powiedzieć, że one właśnie są tymi, które dają najlepszy obraz polskiej kinematografii.

Warto się zapoznać z tym rankingiem i znaleźć trochę czasu na obejrzenie tych wszystkich filmów. Może się wówczas okazać, że będziemy tutaj mieli prawdziwą ucztę dla fana filmów.