30 maja 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Koncerty muzyczne, które możesz posłuchać online za darmo

Przyzwyczajeni z pewnością jesteśmy do tego, że chcąc posłuchać koncertu ulubionego zespołu, musimy wykupić bilet, pojechać w wyznaczone miejsce i tam wśród tłumu innych osób cieszyć się ulubionymi brzmieniami. Jednak powoli się to zmienia. Z jednej strony postęp technologii, z drugiej sytuacja związana z tym co się dzieje na świecie, z trzeciej świadomość zespołów, że nie każdy z ich fanów jest w stanie pojawić się fizycznie na ich koncercie, i to z różnych względów, nie tylko finansowych, sprawia że coraz częściej proponowane są koncerty muzyczne, które odgrywane są online.

Co więcej, w wielu przypadkach są one proponowane za darmo, więc warto sprawdzić czy czasami nasz zespół nie zdecydował się na takie rozwiązanie.

Na różnych platformach

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że takie koncerty muzyczne oferowane są na różnych platformach i stronach internetowych. Wiele zależy tutaj od tego, jaką muzykę gra dany zespół, na ile jest on znany, jakich ma sponsorów.

Dodatkowo warto powiedzieć, że takie koncerty muzyczne przyciągają niesamowitą rzeszę fanów, zarówno tych wiernych od lat, jak i nowych osób, które dopiero zapoznają się z muzyką danego zespołu. To oznacza, że taka platforma może wówczas skorzystać z reklam, które wyświetlane są przed, jak i po koncercie, nie mówiąc już, że wielu z tych ludzi może zechcieć na nią wrócić, nawet wówczas gdy takiego koncertu online już nie będzie. Dodatkowo dla zespołów, zwłaszcza tych, które dopiero wchodzą na rynek, jest to świetny sposób, aby pokazać się szerszej publiczności i to bez konieczności ponoszenia wielkich kosztów związanych z wynajęciem miejsca i opłaceniem ekipy, która niezbędna jest do zabezpieczenia takiego koncertu prowadzonego w tradycyjny sposób.

Nowe możliwości

Nie ulega wątpliwościom, że takie koncerty muzyczne są możliwe dzięki nowym technologiom do jakich mamy dostęp. Nie tylko możemy w nich wziąć udział na żywo, ale także będziemy mogli je odtworzyć w innym czasie. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że na takich koncertach muzycznych można zadbać o odpowiednią oprawę, nie tylko tą związaną z dźwiękiem, ale również z efektami wizualnymi, a to daje znacznie większe możliwości niż te, z których mamy szansę skorzystać podczas tradycyjnego koncertu.

Warto zobaczyć jakie koncerty muzyczne oferowane są online za darmo. Może się okazać, że wśród licznych propozycji znajdziemy nie tylko nasz ulubiony zespół, ale również takie, które dopiero pojawiły się na rynku, a więc będziemy mogli sprawdzić co mają nam do zaoferowania. Kto wie, może dzięki takiemu koncertowi online zyskają oni w nas nowych, wiernych fanów, którzy w pewnym momencie zdecydują się wziąć udział również w tradycyjnym koncercie?.