23 marca 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Najlepsze filmy zagraniczne – Ranking top 20

Obejrzeliśmy już wszystkie filmy, które uchodzą za klasykę w naszym kraju i teraz zaczynamy się zastanawiać, co ciekawego znajdziemy w zagranicznych ofertach? Jeśli tak właśnie jest, to z pewnością powinniśmy przyjrzeć się różnego rodzaju stronom poświęconym filmom, bo to najczęściej na nich będziemy mogli trafić na odpowiednie rankingi. Tam będziemy mogli zobaczyć, które filmy uważane są za te najlepsze, które po prostu trzeba obejrzeć, jeśli chcemy powiedzieć, że znamy te najważniejsze produkcje, które wpłynęły na miliony ludzi. Oczywiście lista ta będzie się co jakiś czas zmieniała, bo raz po raz pojawiają się prawdziwe perełki, obok których nie można przejść obojętnie, nie mniej, mamy także wiele filmów, które po prostu trzeba obejrzeć i które od lat znajdują się na takich listach.

Nowe jak i stare

Z pewnością ciekawą informacją może być ta, że w takich rankingach najlepszych filmów zagranicznych trafimy zarówno na produkcje, które mają już kilkadziesiąt lat, jak i na takie, które w kinach pojawiły się dopiero kilka lat temu.

Niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, że te filmy zawsze mają jakieś przesłanie, nie pozostawiają widza takim jakim był wcześniej, ale sprawiają, że musi się on zastanowić nad swoim życiem, musi skonfrontować się ze swoimi myślami i swoim spojrzeniem na świat. Niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, aby takie filmy, które są uważane za najlepsze z filmów zagranicznych cały czas były promowane, tym bardziej, że ich przesłanie niejednokrotnie jest uniwersalne, a co się z tym wiąże, mimo upływu lat cały czas jest niezwykle ważne. Dodatkowo wiele z tych filmów otrzymało najważniejsze nagrody w świecie kinematografii, a to już oznacza, że chociażby z tego powodu warto po nie sięgnąć.

Możemy być zaskoczeni

Kiedy sięgniemy po najlepsze zagraniczne filmy, może się okazać, że część z nich już widzieliśmy, o części chociaż słyszeliśmy, ale z pewnością znajdą się i takie, o których nie mieliśmy najmniejszego pojęcia.

Jeśli dobrze przyjrzymy się tym rankingom, to szybko przekonamy się, że będą tam propozycje związane z komedią, horrorem, kryminałem, ale również światem fantasy. Co więcej będziemy mieli filmy opowiadające historie wojenne, jak i takie, które oparte będą na książkach. To oznacza, że naprawdę znajdziemy dla siebie coś, co idealnie będzie pasowało do naszych zainteresowań i naprawdę mocno będzie do nas przemawiało. Z pewnością warto zobaczyć na co możemy się tutaj zdecydować, jakie filmy zaliczane są do tych najlepszych, które powinniśmy obejrzeć, abyśmy mogli powiedzieć, że znamy się na światowej kinematografii i wiemy, jakie perełki zostały przez nią stworzone.