30 maja 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Najlepsze produkcje Netflixa wszech czasów – zestawienie top 10

Z jednej strony jesteśmy ciekawi, co w danym miesiącu będzie nam zaproponowane na popularnych platformach filmowych. Z drugiej chcemy też wiedzieć, jakie ponadczasowe produkcje się tam znajdują, które powinniśmy obejrzeć, chociaż od ich premiery minęło już kilka czy nawet kilkanaście lat. To też oznacza, że powinniśmy zobaczyć co konkretnie ma nam do zaproponowania Netflix i to nie tylko w zestawieniu na najbliższy miesiąc, ale również wśród starszych filmów. Są przecież takie, które nie tracą nic ze swojej wartości i które dla wielu młodych reżyserów są wzorem dobrze wyprodukowanego filmu.

Taki ranking istnieje

Jeżeli zastanawiamy się, gdzie szukać informacji o tym, jakie filmy na Netflixie są uważane za te, które są produkcjami wszech czasów i które trzeba obejrzeć, to powinniśmy wiedzieć, że takie listy znajdziemy bez problemów w internecie. Możemy się tutaj wzorować na opiniach wystawionych przez innych widzów, bo im więcej taki film będzie miał gwiazdek, tym wyżej będzie znajdował się w danym rankingu, a to będzie oznaczało, że większa jest jego wartość i faktycznie powinniśmy poświęcić trochę czasu na jego obejrzenie.

Z drugiej strony możemy poszukać informacji o tym, jaki film w każdym kolejnym roku był uważany za ten najlepszy, pokazany na platformie Netflix. Z tych informacji także będziemy mogli stworzyć listę filmów, które trzeba obejrzeć, jeśli chcemy mieć pewność, że znamy te najważniejsze perełki, które niejednokrotnie miały ogromny wpływ na rozwój światowej kinematografii.

Nie wszystkie są oczywiste

Może się okazać, że przeglądając taką listę filmów wszech czasów, które pojawiły się na Netflixie, niektóre z nich będziemy znali i w ogóle nie będziemy zaskoczeni tym, że się tam znalazły. Ale może się okazać, że niektóre propozycje będą dla nas zaskakujące, a to oznacza, że tym bardziej powinniśmy je obejrzeć, aby móc się samemu przekonać, dlaczego znalazły się w danym rankingu. Niezmienne jest to, że na Netflixie co miesiąc mamy propozycję wielu ciekawych filmów i seriali, jednak to właśnie te perełki, które wybijają się wśród tej rzeszy innych filmów, mogą całkowicie odmienić nasze spojrzenie na życie i sprawić, że do niektórych spraw zaczniemy podchodzić inaczej, niż podchodziliśmy do tej pory. Wśród tych produkcji wszech czasów znajdziemy filmy w różnych gatunkach, a więc z pewnością będą tam również takie, które bardzo nam się spodobają.

Warto zobaczyć jakie produkcje znajdują się na liście wszech czasów Netflixa i zastanowić się, czy chcemy obejrzeć je wszystkie, czy jednak chcemy się skupić tylko na tym gatunku, który najbardziej nas interesuje i który najbardziej lubimy oglądać.