30 maja 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Najnowsze głośniki KEF – czyli interesująca wiadomość dla audiofila

Nie ma co ukrywać, mamy coraz większe oczekiwania jeśli chodzi o głośniki. Z rozwojem technologii mają one grać coraz lepiej, ale też jednocześnie chcemy, żeby były nam oferowane w przystępnej cenie. Dlatego też warto zobaczyć, co nowego mogą nam zaproponować najnowsze głośniki KEF i przekonać się, czy będziemy z tej propozycji zadowoleni czy jednak wolelibyśmy otrzymać coś innego. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, byśmy posłuchali jak one brzmią, ponieważ tylko wówczas będziemy w stanie powiedzieć czy spełniają nasze oczekiwania czy jednak nie do końca.

Obudowa ma niesamowite znaczenie

Jeżeli faktycznie chcemy uchodzić za ekspertów w odniesieniu do głośników, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważną sprawą jest ich obudowa. Przede wszystkim im będzie ona sztywniejsza, tym mniej będzie wpadała w różnego rodzaju drgania, a co się z tym wiąże tym mniejsze będziemy mieli zakłócenia na przekazywanym dźwięku. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że taka obudowa powinna skrywać w sobie odpowiednio dobrane i rozmieszczone głośniki. Każdy z nich powinien być umieszczony oddzielnie i nie powinny mieć ze sobą styczności, bo wówczas również będziemy mieli pewność, że nie będą one na siebie nawzajem oddziaływały, a co się z tym wiąże, że również nie będą zakłócały swoich dźwięków i tworzyły zniekształceń, które mogłyby nam odbierać całą radość ze słuchania ulubionej muzyki.

Oczywiście taka obudowa powinna również jak najlepiej się prezentować i być odporna na zniszczenia, a dodatkowo w tym przypadku mamy ją dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych czarnej i białej, a więc będziemy mogli wybrać taką, jaka najbardziej nam pasuje.

Same głośniki

Mówiąc o głośnikach KEF powinniśmy pamiętać, że mamy tutaj zaproponowane trzy głośniki basowe, ale tylko jeden z nich jest tym aktywnym. Dwa pozostałe to głośniki bierne, które umieszczone są skrajnie. Dzięki gumowemu zawieszeniu mamy zapewniony duży skok membran, a więc z pewnością będziemy zadowoleni z basu, który finalnie będzie docierał do naszych uszu. Do tego na samej górze, w osobnej komorze głośniki KEF posiadają przetwornik koaksjalny w nowoczesnej technologii. Dzięki temu udało się usunąć przesunięcia fazowe, a jednocześnie też zyskaliśmy szerokie charakterystyki we wszystkich kierunkach. Poza tym, w najnowszych głośnikach KEF mamy również zaoferowane nowe dyfuzory tłumiące, a to wszystko razem sprawia, że będziemy bardzo zadowoleni z dźwięków, które docierają do naszych uszu. Warto zobaczyć co mogą nam zaproponować głośniki KEF i przekonać się, czy mamy tutaj wszystko, na czym nam zależy.

Niewątpliwie w tym przypadku mamy połączenie wysokiej jakości, z przystępną ceną.