30 maja 2023

MAGeIA

– Zabawy dźwiękiem –

Premiery nowych gramofonów roku 2020

Wzrost zainteresowania gramofonami sprawił, że ich oferta jest bardziej rozbudowana, a co się z tym wiąże możemy tutaj skorzystać z wielu różnych modeli, które oferują nam połączenie niesamowitego, analogowego brzmienia z nowoczesną technologią. To też oznacza, że jeśli zainteresowani jesteśmy zakupem gramofonu, to powinniśmy sprawdzić co nowego jest nam tutaj oferowane, tak abyśmy mieli pewność, że korzystamy z takich propozycji, które przez wiele lat, bez najmniejszego problemu będą w stanie zaspokoić nasze oczekiwania.

Na co zwracać uwagę?

Warto zobaczyć czym różnią się między sobą gramofony, które są nam obecnie proponowane. Może się okazać, że jedne z nich nie mają żadnych dodatkowych wejść, a więc dźwięk, który będziemy słyszeli będzie pochodził tylko z nich.

Inne mogą nam dawać możliwość łączenia się za pomocą systemu Bluetooth ze słuchawkami, albo głośnikami, co będzie nam dawało gwarancję mocniejszego dźwięku, z lepszym brzmieniem. Dodatkowo niektóre gramofony mają wbudowany system redukowania hałasu, a to oznacza, że ten dźwięk będzie jeszcze lepszy i czystszy, pozbawiony wszelkiego rodzaju zakłóceń, które mogłyby sprawić, że nie będziemy zadowoleni z tego, co finalnie będzie docierało do naszych uszu. Jeśli te nowoczesne rozwiązania będą zapewnione, to będziemy mieli gwarancję, że wszystko będzie brzmiało dokładnie tak, jak brzmieć powinno. Warto także zobaczyć czy nasz gramofon jest manualny i jaki ma pasek napędowy, ponieważ od tego również będzie zależała jakość dźwięku, jaka będzie nam tutaj oferowana.

To także będzie ważne

Ważne w tym wszystkim jest również to, abyśmy poświęcili chwilę na przyjrzenie się temu, jakie ramię znajduje się w danym gramofonie. Czy jest ono proste, czy jest wygięte, czy wygięta jest sama końcówka. Od rodzaju ramienia, jakie zostało wykorzystane w danym gramofonie, będzie zależało to jaki dźwięk będzie do nas docierał i czy w każdym miejscu płyty będzie on odczytywany w ten sam sposób, czy będzie się to różniło w zależności od tego, czy igła będzie się przesuwała po zewnętrznych czy środkowych rowkach. Warto także zobaczyć czy wybrany przez nas gramofon ma przedwzmacniacz i wzmacniacz, a także w jakiej obudowie się znajduje, bo ona również będzie miała wpływ na finalny dźwięk, jaki usłyszymy.

Dodatkowo jeszcze trzeba się zastanowić czy chcemy żeby nasz gramofon znajdował się w zamykanym pudle, które będzie chroniło go przed zanieczyszczeniami i w jakim stylu ma się prezentować, tak aby pasował do wystroju naszych wnętrz. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że powinniśmy się dokładnie przyjrzeć propozycjom na gramofony, tak abyśmy wybrali model najlepszy dla nas.